Babyborn – System zdalnego monitoringu czynności życiowych płodu
Opis projektu:
- Babyborn Sp. z o.o. zarejestrowana w województwie Podkarpackim, w miejscowości: Rzeszów.
- Spółka opracowała bezprzewodowy kardiotokograf KTG do zdalnego monitoringu czynności życiowych płodu wykorzystujący modele AI.
- Opracowany został prototyp innowacyjnego rozwiązania, bezpiecznego dla pacjentki, służącego do nieinwazyjnego monitorowania płodu. Bazuje na całkowitym odejściu od fal ultradźwiękowych. System w wersji docelowej umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym.
- System po opracowaniu wersji docelowej i po uzyskaniu certyfikatu jest możliwy do zastosowania zarówno w warunkach szpitalnych, jak i domowych przez samą pacjentkę przy pozostawieniu możliwości ciągłego zdalnego nadzoru płodu wykorzystując do tego transmisję danych w standardzie telekomunikacji szerokopasmowej LTE. Daje możliwość dłuższego monitorowania płodu bez narażania pacjentki i płodu na jakiekolwiek ryzyko związane z długotrwałym czy częstym monitorowaniem.
- Bardzo profesjonalny i zmotywowany zespół.
- Spółka szuka inwestora branżowego, ale w tym czasie dalej rozwijając spółkę.
- Projekt wymaga certyfikacji, która trwa i zakończy się w 2025 r.
- Spółka ma już swoich klientów i złożyła 2 patenty.
- Ze względu na ochronę własności intelektualnej i zachowanie przewagi konkurencyjnej, spółka dotychczas nie publikowała informacji dotyczących specyfiki całego rozwiązania.
- Projekt ogólnie prezentowano jedynie podczas panelu Naczelnej Izby Lekarskiej NIL IN – Sieć Lekarzy Innowatorów oraz Morning Health Talks – Politechnika Łódzka
Zespół:
Marcin Gruchała
Doświadczenie zawodowe:
- Posiada 10 letnie doświadczenie w zakresie zarządzania spółkami technologicznymi.
- 8 letnie w zakresie zarządzania i realizacji projektów badawczo-rozwojowych.
- 22 letnie w przypadku zarządzania projektami informatycznymi/elektronicznymi.
Dr Jakub Zieliński
Doświadczenie zawodowe:
- Praca w ramach projektu BI. Tworzenie algorytmów opartych na sztucznej inteligencji.
- Praca w ramach projektu TRAFIC (ICM UW): Rekonstrukcja naczyń wieńcowych na podstawie tomografii komputerowej oraz patofizjologia przepływów krwi w zmienionych naczyniach wieńcowych.
- Praca w ramach projektu START (ICM UW): Analiza procesu gojenia i rekonstrukcji więzadła ścięgna Achillesa na podstawie rezonansu magnetycznego.
- Praca w ramach projektu KARDIONET (ICM UW): raporty naukowe.
- Doświadczenie zawodowe: kilkanaście lat pracy w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (wcześniej pod nazwą Akademia Medyczna).
- Kilka lat współpracy z firmami produkującymi aparaturę medyczną – tworzenie algorytmów medycznych oraz rozwiązań z dziedziny Business Intelligence.
Małgorzata Plucińska
Doświadczenie zawodowe:
- Certyfikacje wyrobów medycznych, Oceny kliniczne.
- Doświadczenie w pracach B+R: Projektowanie weryfikatora języka polskiego dla komputerów osobistych.
- Zaprojektowanie i wdrożenie Generator Kursów – narzędzia do tworzenia kursów internetowych. Wykorzystanie m. in. w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych (obecnie Akademii) do opracowania kursów wchodzących w skład programu studiów internetowych.
- Zaprojektowanie i współtworzenie serwisu do pracy grupowej przez Internet dla Komitetu Technicznego nr 297 ds. Informacji Geograficznej w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.
Dr Krzysztof Kowalski
Doświadczenie naukowe i zawodowe:
- Kierowanie pracami związanymi z budową urządzeń.
- 01.2017 – Branża elektroniki medycznej i IoT; Kierownik ds. Badań i Rozwoju, projektant i programista systemów embedded.
- 1997 – 2017 Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk, Warszawa.
- 10.2012 Praktyki w Institute of Electronics BAS, Sofia, Bułgaria.
- Warsztaty i szkolenia: STM32F7 hands-on workshops – STMicroelectronics (09.2015), Tech Trends Symposium 2013 – EBV Elektronik (05.2013), Texas Instruments Analog Solutions – Texas Instruments (12.2012), Field Programmable Gate Array (FPGA) – ALTERA (06.2010), TI ARM Day Poland – Texas Instruments (05.2010).
- Umiejętności w zakresie – Projektowanie i programowanie 8 i 32 bitowych systemów embedded.
Tomasz Bartosiak – Pomysłodawca Projektu, Założyciel, Prezes Zarządu
Doświadczenie Zawodowe:
- Prezes Zarządu LPTW Sp. z o.o. (pomysłodawca technologii).
- Prezes Zarządu DINX GROUP Sp. z o.o. – Agencja Reklamowa.
- Prezes Zarządu DNX DESIGN Sp. z o.o. Firma została powołana głównie jako partner biznesowy Duńskiej Firmy COOP TRADING. Gdzie jako outsourcingowy dział zapewnia projekty graficzne jednej z największych sieci spożywczej na rynku skandynawskim dostarczającym produkty do ponad 4000 sklepów. Inni klienci w stałej obsłudze: PGF, KRKA, HUMANA, ADAMED.
- Członek Rady nadzorczej przychodni miejskiej „Remedium” w Głownie.
- Doświadczenie na stanowiskach w administracji samorządowej, uniwersytecie medycznym i publicznym zakładzie opieki medycznej daje unikalne i niezwykle cenne doświadczenie w obszarze łączenia projektów finansowanych ze środków publicznych z rynkiem komercyjnym.
- Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami finansowanymi ze środków publicznych jak i wprowadzaniu na rynek projektów z zakresu B+R.
Wiktor Strzelczyk – Pomysłodawca Projektu, Założyciel, Wiceprezes Zarządu
Doświadczenie Zawodowe:
- Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach zarządczych m.in. jako prezes MSG SA czy dyrektor sprzedaży w Grupie MAK-STBU.
- Ekspert i doradca zarządu w spółkach inwestujących w projekty medyczne.
- Odpowiedzialny za tworzenie i realizowanie strategii sprzedażowych dla dużych firm i korporacji.
- Licencjonowany przez KNF broker ubezpieczeniowy z doświadczeniem w zakresie skalowania ryzyka i tworzenia planów kryzysowych.
- Ekspert w zakresie przygotowania planów wprowadzania na rynek polski innowacyjnych rozwiązań medycznych i telemedycznych polskich jak i międzynarodowych (Exemed Puls Grid II, Med Systems SA – bellyOn, YD Diagnostics dla Bor-Pol).
- Był głównym zarządzającym w procesie komercjalizacji i wprowadzenia na rynek wynalazku zdalnego KTG pod marką bellyOn, odpowiedzialny za cały proces w obszarze finansowo-organizacyjnym. Urządzenie zostało w pełni skomercjalizowane i skutecznie wprowadzone do komercyjnej sprzedaży wyprzedzając o kilka miesięcy założony biznes plan i realizując cele inwestora przy zachowaniu planowanego budżetu.