GeniusCare – Zdalna rehabilitacja mobilna
Opis projektu:
- Spółka pod nazwą GeniusCare Sp. z o.o. z siedzibą w województwie Łódzkim, w miejscowości Łódź.
- Największym sukcesem projektu jest opracowanie innowacyjnego narzędzia do analizy ruchu w rehabilitacji, które łączy zaawansowane technologie, takie jak AI, sieci neuronowe i przetwarzanie obrazów, w celu uzyskania dokładnych i powtarzalnych pomiarów oraz dostosowania intensywności treningu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki temu narzędziu możliwe jest przyspieszenie procesu rehabilitacji oraz poprawa jakości życia pacjentów.
- Rozwiązanie to pozwala na zdalne przeprowadzanie procesu rehabilitacji pacjentów po operacjach kolan oraz bioder.
- Pacjent wykonując zadane ćwiczenia przed kamerą urządzenia mobilnego, otrzymuje natychmiastową informację zwrotną dotyczącą ilości powtórzeń oraz poprawności wykonywania ćwiczeń.
- Technologia opracowanego narzędzia opiera się na zaawansowanych algorytmach przetwarzania obrazów i sztucznej inteligencji. Aplikacja mobilna wykorzystuje te metody w celu monitorowania i analizy ruchu pacjenta w czasie rzeczywistym, co pozwala na ocenę postępów w procesie rehabilitacji i dostosowywanie terapii do indywidualnych potrzeb.
- Dalsze plany rozwoju projektu obejmują szereg kierunków, które mają na celu zwiększenie potencjalnego rynku i przyciągnięcie większej liczby pacjentów. Po zakończeniu prac nad ćwiczeniami dla stawu kolanowego, zespół rozpocznie opracowywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych dla kolejnych stawów, takich jak kostka, biodro, bark, a także dla bólów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i szyjnym.
Zespół:
Filip Barański – Prezes Zarządu
- Posiada bogate doświadczenie zawodowe: ok. 5 lat pracy przy składaniu ofert w przetargach i zamówieniach publicznych ogłaszanych przez zakłady przemysłowe w tym głownie spółki skarbu Państwa (Orlen, Lotos, KGHM, Grupa Azoty, PGE, PGNiG).
- Uczestniczył w realizacji projektów B+R związanych z innowacyjnymi rozwiązaniami IT przeznaczonymi na rynek B2B, które opierały się o wykorzystanie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i computer vision, z zakresu wykrywania oraz śledzenia ruchu ludzi na nagraniach wideo.
Tomasz Kantor – Członek Zarządu
- W całym swoim zawodowym życiu zawsze wybierał zadania związane ze sprzedażą, organizacją różnego rodzaju procesów lub pracą z ludźmi.
- Od początku studiów pracował w Kancelarii Doradztwa Finansowego na stanowisku Doradcy Finansowego, specjalizując się w kredytach hipotecznych.
- Po roku zmienił stanowisko, zatrudniając się Łódzkiej Izbie Przemysłowo-Handlowej jako Pełnomocnik ds. Waluty Lokalnej, gdzie odpowiedzialny był za wdrażanie projektu Waluty Lokalnej w całym woj. Łódzkim.
- Pod koniec studiów zaangażował się jednocześnie w dwa projektu- Pracę na stanowisku Tour Manager oraz Kierownik Techniczny i Sceny na trasie koncertowej „Zeus- Jest Super Tour” oraz prowadzenie zajęć muzycznych w „Stowarzyszeniu MONAR, Klub Profilaktyki Środowiskowej NIE NUDA” w Ozorkowie.
- Praca z młodzieżą trudną oraz „wykluczoną społecznie”
- W sierpniu 2018 roku został managerem w firmie Rehaedukacja, bezpośredniego partnera Polskiego Stowarzyszenia Treningu Motorycznego, gdzie odpowiedzialny jest za pełną ogranizację szkoleń i kursów dla trenerów przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeutów.
Lek. med. Grzegorz Sobieraj
- Lekarz specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu z 15-letnim doświadczeniem zdobytym w Polsce i za granicą m.in. USA, Niemczech, Włoszech, Francji, Estonii, Szwajcarii.
- Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
- Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz Towarzystwa Barku i Łokcia.
- Jako jeden z nielicznych ortopedów w Polsce posiada spektrum zabiegów w obrębie wszystkich stawów.
- Podejmuje się najbardziej skomplikowanych i innowacyjnych zabiegów operacyjnych i terapii.
- Od 2019 r. Dyrektor ds. Medycznych Szpitala Bonifratrów im. Św. Jana Bożego w Łodzi.
- W praktyce zawodowej przeprowadza ok. 300 operacji protezoplastyk stawów rocznie, ok. 100 operacji korekcji wad postawy drogą osteotomii korekcyjnych, a także zabiegi rekonstrukcji chrząstki stawowej z wykorzystaniem membran kolagenowych i hialuronowych.
Skillforce sp. z o.o.
- To software house specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu analizy i przetwarzania obrazu, AI oraz aplikacjach mobilnych i embedded.
- Ich produkty są wykorzystywane w systemach sterowania w wieli procesach biznesowych i technologicznych – na przykład w pojazdach autonomicznych, systemach analizy ruchu kołowego i pieszego oraz w wielu innych obszarach.
- Wykorzystują siedzi neuronowe oraz sztuczną inteligencję do wykrywania, klasyfikacji i analizy obiektów na obrazach oraz klipach i strumieniach wideo zarówno w czasie rzeczywistym jak i w przetwarzaniu offline.
- Ich systemu posiadają API, dzięki któremu mogą być integrowane z innymi rozwiązaniami takimi, jak bramki do płatności, hurtownie danych, elementy smart home i smart city oraz wieloma innymi.