HydroSafeGuard – Biobójczość – powłoka chroniąca przed zabrudzeniami
Opis projektu:
- HydroSafeGuard S.A., spółka z siedzibą w województwie Łódzkim, w miejscowości: Łódź
- Spóka opracowała sensybilizowaną fotokatalityczną powłokę chroniąca powierzchnie przed zabrudzeniami i drobnoustojami o znacznie dłużym czasie skutecznego działania niż inne rozwiązania dostępne na rynku; poprzez wdrożenie na rynek powłoki aktywnej fotokatalitycznie, widocznej w świetle UV, której zadaniem jest eliminacja drobnoustrojów z powierzchni płaskich, niskoporowatych w procesie ciągłym.
- Opracowany produkt przeznaczony jest do nanoszenia na powierzchnie użyteczności publicznej, takie jak klamki, poręcze, siedzenia w autobusie, biurka, stoły, przyciski w windzie, które są przez 24h/7 oczyszczone z drobnoustrojów (grzyby, pleśnie, bakterie, wirusy) poprzez światło sztuczne lub naturalne.
- Preparat jest wodnym produktem, który nie zawiera w składzie niebezpiecznych substancji, tym samym jest bezpieczny dla środowiska i użytkowników. Preparat jest w postaci płynnej, natomiast produktem końcowym jest powłoka fotokatalityczna, która ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, samooczyszczające, neutralizuje alergeny oraz lotne substancje organiczne z powietrza.
Zespół:
Marek Ignaczak – Prezes Zarządu
Doświadczenie zawodowe:
- Od 04.2024- Prezes Zarządu HydroSafeGuard Sp. z o.o.
- W latach 2018-2023 – prowadzenie biura pośrednictwa obrotu nieruchomościami.
- Posiada doświadczenie w prowadzeniu spółki z o.o. (branża techniczna).
- Od 2015 działalność gospodarcza – produkcja oraz import części maszyn.
- 2013 r. – kierownik działu sprzedaży.
- 2010 r. – doradca techniczno-handlowy w branży przemysłowej B2B.
Dr. Ewa Skorupska – Pomysłodawca
Doświadczenie zawodowe:
- Posiada 10-letnie doświadczenie w badaniach dotyczących opracowywania nowych rozwiązań chemicznych dla przemysłu.
- Jest współautorką ponad 10 publikacji naukowych z listy filadelfijskiej.
- Dodatkowo posiada doświadczenie w kierowaniu i realizacji projektów naukowych, które finansowane były między innymi z Narodowego Centrum Nauki czy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
- Jest laureatką wielu nagród i stypendiów naukowych, w tym programu stypendialnego „Nauka drogą do biznesu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Mgr inż. Michał Stefański – Pomysłodawca
Doświadczenie zawodowe:
- Przedsiębiorca, trendsetter i edukator z pasji.
- Od ponad 10 lat działa w MobileMS na rynku ICT, firmie specjalizującej się w komercjalizacji innowacyjnych produktów.
- Jego dokonania potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Menedżer Roku, Lider Nowoczesnych Technologii, Krajowi Liderzy Innowacji oraz Mobile Trends Awards.
- Jako jeden z pierwszych wprowadzał na rynek m.in: aplikacje i strony mobilne, QR kody, bluetooth marketing → beacony, zautomatyzowany planer wycieczek turystycznych, zdygitalizowane gry miejskie, generator aplikacji mobilnych, AR, VR.
Mgr inż. Joanna Raczkowska
Doświadczenie zawodowe:
- Zrealizowała projekt: „Nowatorskie nanonośniki polimerowe jako transportery radioizotopów do teranostyki onkologicznej” otrzymany przez Politechnikę Łódzką, Wydział Chemiczny z Narodowego Centrum Nauki, OPUS 2019/33/B/ST5/02125, woj. łódzkie.
- Obecnie na stanowisku chemik do 31.12.2022 r.
- Praca mgr: “Radiacyjna synteza nanożeli z polikwasu akrylowego”.
- Praca inż.: “Sterylizacja implantów medycznych wykonanych z metali wybranymi metodami”.
Mgr Martyna Rychlewicz
Doświadczenie zawodowe:
- Realizowała projekt: „Opracowanie nowej metodyki oznaczania współcześnie stosowanych pestycydów pochodzących z różnych grup związków chemicznych w próbkach wody powierzchniowej i wodociągowej”.