MedVenture Venture Capital

MedVenture - MedTech Venture Capital

Home Projekt Rehawave – Platforma do samodzielnej rehabilitacji wykorzystująca opaskę EMG

Rehawave – Platforma do samodzielnej rehabilitacji wykorzystująca opaskę EMG

Opis projektu:

  • Rehawave Sp. z o.o. z siedzibą w województwie Lubelskim, w miejscowości: Lublin.
  • Spółka opracowała innowacyjną platformę do samodzielnej rehabilitacji, która wykorzystuje opaskę EMG do monitorowania poprawnej pracy mięśni.
  • Platforma będzie służyła do pomocy pacjentom po urazach kończyn jak również z wybranymi chorobami neurologicznymi, po udarze mózgu, ze stwardnieniem rozsianym oraz pediatryczno-ortopedycznymi w samodzielnej rehabilitacji w domu.
  • W początkowym okresie rozwoju systemu, będącym wynikiem realizacji niniejszego projektu, planowane jest skierowanie go do głównej grupy docelowej, jaką są pacjenci po złamaniu bądź skręceniu kończyn. Rehabilitacja osób po urazach kończyn oraz dotkniętych chorobami układu ruchu i neurologicznymi jest długofalowym procesem wymagającym samodzielnej pracy w środowisku chorego. Przygotowanie platformy wykorzystującej opaskę zaopatrzoną w czujniki elektromiograficzne (EMG) do kompleksowej rehabilitacji służącej wsparciu i pomocy zostało zaprojektowane przez zespół specjalistów z zakresu technologii informatycznych, medycyny oraz fizjoterapii. Pierwszym innowacją opracowaną w ramach projektu RehaWave jest to platforma informatyczna połączona z opaską EMG
  • Platforma informatyczna wykorzystuje system informatyczny oparty na bazie mechanizmów sztucznej inteligencji. Wykorzystując biofeedback EMG w połączeniu z akcelerometrem i żyroskopem, platforma na podstawie wcześniej zdefiniowanych wzorów wskazuje pacjentowi poprawny sposób wykonania danego ruchu i pomaga w czasie rzeczywistym w korygowaniu nieprawidłowych wzorców ruchowych. Dostęp do historii wykonywanych ćwiczeń pozwala na bieżąco śledzić efekty rehabilitacji pacjenta i dostosowywać ją do jego potrzeb, co powinno zwiększyć efektywność postępowania rehabilitacyjnego.
  • Główną przewagą konkurencyjności jest możliwość rehabilitacji pacjenta z domu oraz stały kontakt / dostęp do specjalistów obecnych na platformie medycznej RehaWave dodatkowo jest to największa z innowacji realizowanego projektu jednocześnie jest innowacyjność na skale światową, gdyż rehabilitacji przenosi się do domowych warunków korzystających z nich użytkowników platformy i nie wymaga ona stania w kolejkach do wykfalifikowanych specjalistów.